Indukční světlo

Technologie využívající indukční výbojky zaručuje vynikající osvětlení nové generace. Energie vzniká díky zapojení vysokofrekvenčního magnetického pole. Takové světlo má velmi dlouhou životnost (60 až 100 tisíc hodin, tj. více než 22let při 12 hodinách svícení denně). Světlo má téměř totožné zastoupení délek světla jako slunce, takže neoslňuje a barvy vypadají stejně jako na denním světle. Takové světlo působí na člověka velmi přirozeně, podobně jako slunce. Indukční výbojka osvětluje předměty měkkým jasným světlem, které neozařuje a přitom dává vyniknout i drobným kontrastům.

Indukční lampy neobsahují žádná vlákna ani elektrody. Přitom jsou bezporuchové a nevyžadují žádnou údržbu.
Spotřeba energie je o 30% nižší než u vysokotlaké sodíkové a nebo halogenové výbojky. Pro srovnání 200W indukční výbojka má jas 510 luxů a 450W halogenidová výbojka má jas 373 luxů.
Národní normy na ochranu zraku doporučují pro umělá svítidla kmitočet vyšší než 40KHz. Koeficient amplitudy přitom musí být menší než 1,7 a CRI vyšší než 80. Indukční lampy mají kmitočet 230KHz s minimálním výkyvem. To zaručuje stabilní svítivost bez blikání.

LVD lampy prošly takzvaným FCC testem (test kompatibility s elektromagnetickým zářením). Lampy mají platný certifikát o všech těchto zkouškách. Zákazníci proto mohou indukční lampy používat naprosto bez starostí.

Vzhledem k tomu, že lampy nemají vlákna ani elektrody, mohou být zapínány/vypínány často, nijak jim to neškodí. Nepotřebují ani žádné předehřátí. Indukční světlo startuje okamžitě.

Dlouhá životnost znamená redukci nákladů na výměnu žárovek a nulové náklady na údržbu. Díky tomu se výborně hodí pro použití v prostorách, jako jsou výrobní prostory, tunely, cesty a dálnice.

Indukční lampy jsou vstřícné k životnímu prostředí a zdraví lidí (světlo je stálé bez blikání). Při použití těchto lamp není prostředí zatěžováno CO2 jako je tomu u rtuťových výbojek apod.

Indukční lampy mají v mnoha aspektech výsadní postavení mezi světelnými zdroji.

Níže uvádíme jen některé výhody, které s sebou přináší použití těchto indukčních lamp:

• Patentovaný předřadník, který je součástí lampy
• Bezvláknová konstrukce lampy – externí umístění cívek
• Široký rozsah napětí (120-277V AC, 12/24DC)
• Nízké emise EMC
• Spolehlivé startování do -35°C, vysoká životnost i ve vysoké teplotě
• CRI 82 po celou dobu životnosti
• Vysoké procento účinku